Straszne historie, które musisz usłyszeć! Październikowe premiery w Storytel

ZAPOWIEDZI

Straszne historie, które musisz usłyszeć! Październikowe premiery w Storytel

Opublikowany

Przedstawiamy 5 mrożących krew w żyłach seriali do słuchania na Halloween! Dzięki odcinkowej formule produkcji Storytel Original na pewno nie będziesz się nudzić w jesienne wieczory.

"Przestraszenia. Horror na faktach”
premiera 5.10.2018
Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz
czyta: Jakub Wieczorek
gatunek: literatura faktu

 Serial do słuchania dla osób o mocnych nerwach. Agnieszka Haska i Jerzy Stachowicz przedstawiają "Przestraszenia", czyli historie tak przerażające, że nie mogą być prawdziwe. A jednak - opierają się wyłącznie na faktach! Autorzy odtwarzają najbardziej tajemnicze i niezwykłe historie, które do dziś mrożą krew w żyłach. Ten serial Storytel Original to 8 odcinków, w których usłyszysz m.in. o śpiączkowym zapaleniu mózgu, czyli najstraszniejszej chorobie i epidemii XX wieku czy o polskich domach, w których straszy. Co tydzień w piątek, na storytel.pl premiera nowego odcinka. Pozycja obowiązkowa na październikowe i listopadowe weekendy.

Przestraszenia. Horror na faktach - S1E1 - Audiobook & E-book - Jerzy Stachowicz,Agnieszka Haska - Storytel

Czujesz, że chce ci się spać, powieki zaczynają ci ciążyć? Marzysz tylko o tym, żeby przyłożyć głowę do poduszki? Uważaj, to może nie być zwykłe zmęczenie

„Niebieski Księżyc”
premiera 12.10.2018
Maciej Sanik
czyta: Olga Bołądź i Mariusz Bonaszewski
gatunek: horror

 Klimatyczny horror rozgrywający się w latach 50. zeszłego wieku w Kanadzie. Tamtego lata w północnych lasach wybuchł pożar, którego skutki widać było nawet w Europie, a księżyc przybrał niepokojąca błękitną barwę. Czy tak wielki kataklizm to tylko przypadek? Indianie od dawna mówili, że w lasach żyją istoty, których nie należy budzić. W podobnej scenerii pojawia się rodzina polskich imigrantów. Jan to skompromitowany w naukowym świecie botanik, jego żona Eliza, pianistka, wolałaby wrócić do Polski. Tymczasem najlepszy przyjaciel ich dziesięcioletniego syna ginie w przerażających okolicznościach, a to dopiero początek wydarzeń, które dotkną całe miasteczko, do którego przeprowadziła się rodzina Harnatów. Dziesięć odcinków trzymających w napięciu to kolejny powód do wsłuchania się w Storytel Original tej jesieni.
NK_okladka_OK.jpgGD_okladka_OK.jpgHorror Black Mercedes_PL.jpgPrzestraszenia-1.pngokladkaStramowski_ZEWNETRZNA.jpgokladkaBobrowski_ZEWNETRZNA.jpgokladkaBoladz_ZEWNETRZNA.jpgokladkaBluszcz_ZEWNETRZNA.jpgokladkaBonaszewski_ZEWNETRZNA.jpgokladkaSzyc_ZEWNETRZNA.jpg

„Opowiem Ci o zbrodni”
premiera 16.10.2018
Katarzyna Bonda, Marta Guzowska, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Igor Brejdygant, Małgorzata i Michał Kuźmińscy
czyta: Piotr Stramowski, Szymon Bobrowski, Olga Bołądź, Borys Szyc, Przemek Bluszcz, Mariusz Bonaszewski
gatunek: literatura faktu

Najbardziej poczytni polscy pisarze kryminałów i znani aktorzy w roli lektorów. „Opowiem Ci o zbrodni” to niezwykły projekt łączący książkę z dokumentem telewizyjnym i serialem audio. W opowiadaniach opartych na faktach z policyjnych i sądowych akt, przywołane zostały prawdziwe zbrodnie. Każdy z autorów przeanalizował okoliczności towarzyszące przestępstwom i wcielił się w rolę narratora dokumentu emitowanego w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat, co tydzień począwszy od 17 października. Dzięki połączeniu dwóch światów, serialu telewizyjnego z serialem audio, możesz co tydzień obejrzeć nowy odcinek dokumentu na bazie opowiadania, ale całej historii posłuchasz tylko w Storytel. Sześć odcinków i sześciu znakomitych polskich aktorów w roli lektorów. Szyc, Bołądź, Stramowski, Bobrowski, Bluszcz i Bonaszewski. Uwolnij swoją wyobraźnię i posłuchaj tego, czego nie zobaczysz. Więcej na www.zbrodnia.storytel.pl już od 16 października!

„Godzina duchów"
premiera 17.10.2018
Marta Guzowska
czyta: Edyta Olszówka
gatunek: kryminał

 Marta Guzowska to jedno z najważniejszych nazwisk w polskim kryminale. Dla Storytel Original autorka przygotowała niezwykłą historię w 10 odcinkach, łączącą opowieść kryminalną z wątkami komediowymi. Zaczyna się jak w kawale: „Do salonu wróżki wchodzi rosyjski mafioso imieniem Boris...”. Gangster żąda od kobiety podszywającej się pod medium, aby odnalazła jego zaginioną córkę. We współczesnym Wiedniu mieszają się psychologia, archeologia i parapsychologia, które łączy jedno: okrutna zbrodnia. Napisany doskonałym stylem kryminał Marty Guzowskiej to historia, od której nie sposób się oderwać do samego końca – gdy wybije godzina duchów. W aplikacji dostępny jest już cały sezon serialu, dzięki czemu możesz dozować przyjemność lub skonsumować całą historię w jeden weekend.

„Świat grozy”
premiera 31.10.2018
miedzynarodowa antologia
„Czarny mercedes” Marcin Mortka
czyta: Julia Kamińska
gatunek: horror

 Ten niezwykły projekt Storytel to międzynarodowa antologia z tekstami z: Polski, Holandii, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Indii, Egiptu i Wielkiej Brytanii. Autorem polskiego opowiadania jest Marcin Mortka. Autor w swoim odcinku przywołał historię siejącej przerażenie czarnej wołgi, która miała w latach 60. i 70. porywać dzieci. Przyczynkiem do powstania każdej z 9 historii stały się lokalne legendy miejskie. Premiera cyklu na storytel.pl już w Halloween!

Storytel Original, czyli seriale do słuchania,  to unikatowy projekt na rynku audiobooków. Storytel to cyfrowa usługa abonamentowa, umożliwiająca streaming audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach. Firma powstała w 2005 r. w Szwecji, w Polsce działa od lutego 2016. Obecnie ma ponad 700 tys. użytkowników w 13 krajach.

Storytel - Audiobooki i Ebooki w Twoim telefonie

Audiobooki w Twoim telefonie. Posiadamy tysiące audiobooków wszystkich gatunków literackich. Słuchaj książek, podczas joggingu, monotonnej pracy fizycznej lub codziennych dojazdów do pracy. Wersja próbna dla wszystkich nowych użytkowników!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

okladkaStramowski_ZEWNETRZNA.jpg

grafika | 512 KB

Pobierz
Październikowe premiery Storytel - informacja prasowa.docx

docx | 8,52 MB

Pobierz
Przestraszenia-1.png

grafika | 6,52 MB

Pobierz
Horror Black Mercedes_PL.jpg

grafika | 2,73 MB

Pobierz
GD_okladka_OK.jpg

grafika | 1,57 MB

Pobierz
NK_okladka_OK.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.