Nowy wymiar jednego z najlepszych thrillerów kryminalnych ostatnich lat – KRUK powraca w słuchowisku. W rolach głównych Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Arkadiusz Jakubik i Grzegorz Damięcki. Premiera 22 czerwca w Storytel.
Kruk. Słuchowisko - Audiobook - Aleksandra Zielińska, Jakub Korolczuk - Storytel
Komisarz Adam Kruk stąpa po cienkim lodzie. Nad taflą zamarzniętego jeziora niosą się słowa pełne mocy, głos, który powtarza: "Droga na skróty to czasem droga bez powrotu". Na drugim brzegu czekać może rozwiązanie sprawy tajemniczego zaginięcia. Ale każdy krok Kruka budzi w lodzie głuche echa pęknięć. Jeden z najlepszych polskich kryminałów ostatnich lat powraca w formie oryginalnego słuchowiska. Adam Kruk znów działa na Podlasiu, tym razem mierząc się ze sprawą okaleczonej dziewczyny i jej zaginionego braciszka, który jednak zdaje się... nie istnieć. Wszystko może być powiązane z przemytem narkotyków i tajemniczymi Śpiewającymi, których boją się okoliczni mieszkańcy, a których głosy niekiedy niesie wiatr. Storytel i Canal+ przedstawiają - „Kruk. Słuchowisko”. W rolach głównych: Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Arkadiusz Jakubik, Grzegorz Damięcki, Wiktoria Filus, Aleksandra Konieczna, Adam Wietrzyński, Danuta Kierklo i inni. Premiera serialu „Kruk. Czorny woron nie śpi” już 9 lipca. Zobacz wszystkie sezony „Kruka” w serwisie CANAL+ online na canalplus.com "Kruk. Słuchowisko" - na podstawie pomysłu Jakuba Korolczuka, scenariusz autorstwa Jakuba Korolczuka i Aleksandry Zielińskiej. Muzyka: Zespół Zazula, Chór Dunque pod dyrekcją Teresy Gręziak, Bartosz Chajdecki, Kwiat Jabłoni
Czytaj więcej
Komisarz Adam Kruk to bardzo oryginalna postać do zagrania, z jednej strony policjant z zasadami, ale postępujący bardzo niesztampowo. Mający do tego duży defekt fizyczny, a co za tym idzie też psychiczny, do tego dochodzi uzależnienie od leków. Adam nie ma łatwego życia, ale to czyni go wyjątkowym i zdolnym do myślenia w sposób, który prowadzi go do rozwiązywania trudnych i poplątanych zagadek.
mówi o swojej postaci Michał Żurawski

Szeptuchy to tradycyjni uzdrowiciele z Podlasia, spadkobiercy tutejszej medycyny ludowej, ale o ziołach wiedzą niewiele. Mówią, że się modlą. Ich sposób rozumienia świata oraz ludzkich problemów wydaje się egzotyczny i ponadczasowy. Dawniej o pomoc prosili je prości ludzie z lokalnej wioski, dziś są nadzieją i inspiracją dla cierpiących na problemy cywilizacyjne. - mówi Małgorzata Anna Charyton
mówi Małgorzata Anna Charyton
Treść słuchowiska pozwoliła nam na wykreowanie bardzo rozbudowanej atmosfery dźwiękowej – jest zimno, strasznie i mrocznie. Oprawa muzyczna to m.in. nagrania chóru oraz podlaskie zespoły wokalne. Wszystko to razem z pełnokrwistymi postaciami w fantastycznej interpretacji tworzy jedną, spójną całość i pozwala słuchaczowi przenieść się w sam środek tej historii.
opowiada Marcin Kardach, reżyser słuchowiska