Słuchowisko z wyprawy Andrzeja Bargiela hitem Storytel
Słuchowisko z wyprawy Andrzeja Bargiela hitem Storytel

Słuchowisko z wyprawy Andrzeja Bargiela hitem Storytel

Opublikowany

„Atak na K2”, czyli eksperymentalny projekt audiobooka z przełomowej wyprawy K2SKICHALLENGE, przez 3 tygodnie utrzymywał się w czołówce najpopularniejszych produkcji Storytel. 

183 minuty zamknięte w 5 odcinkach, to pierwsza taka relacja audio z niezwykłej wyprawy Andrzeja Bargiela. Przygotowania do tego przedsięwzięcia rozpoczęły się na początku roku.

Projekt był całkowicie eksperymentalny, nie było ustawionego procesu, w okresie 1,5 miesiąca byliśmy cały czas w gotowości i czekaliśmy aż ekipa złapie zasięg i będzie w stanie zrzucić materiał. Cały czas żyliśmy wydarzeniami z wyprawy. Kiedy otrzymywaliśmy kolejny materiał Asia Chudy, z ekipy K2SKICHALLENGE, i nasza redakcja, prowadzona przez Marcina Zwierzchowskiego, wspólnie redagowali całość tak, by zachować logiczny ciąg wydarzeń. Ustalaliśmy co będzie czytane przez lektora, Maćka Kowalika, a co będzie powiedziane słowami Andrzeja lub ekipy. W tym czasie studio, prowadzone w Storytel przez Maćka Sokołowskiego, słuchało dźwięków i robiło bazę do przygotowania sound design. Następnie materiał był nagrywany i montowany, czasem także w nocny, tak by zachować jego bieżący charakter. 

mówi Jakub Barzak, Marketing Manager, Storytel Polska.

Na dzień dzisiejszy wszystkie odcinki audiobooka przesłuchało już kila tysięcy użytkowników aplikacji. Dzięki temu „Atak na K2” przez 3 tygodnie utrzymywał się w czołówce najpopularniejszych produkcji Storytel, zaraz po "A ja żem jej powiedziała" Kasi Nosowskiej. 
Kampania promocyjna prowadzona w social mediach to przeszło 1000 wzmianek (Facebook, Twitter, Instagram) i zasięg na poziomie 2 000 0000. Stronę internetową ATAK2 w ostatnim miesiącu odwiedziło ponad 50 000 użytkowników. W promocję projektu zaangażowali się partnerzy Storytel m.in. Martyna Wojciechowska, Magda Mołek i Cezary Pazura. National Geographic, Traveler, Focus.pl, GoryOnline.com i wspinanie.pl objęły projekt patronatem medialnym.
Pomysłodawcą projektu jest Storytel. Za kreację i koncept strony www.atak2.storytel.pl odpowiada boutique kreatywny The Hares, produkcją zajęła się agencja OS3, a media relations agencja Social Tigers. SalesTube odpowiadała za działania performance.

Otrzymaliśmy 5 godzin i 22 minuty surowego materiału, takiego audio pamiętnika nagrywanego przez Andrzeja Bargiela, Marka Ognia oraz Piotra Pawlusa. Dodatkowo ponad 2 godziny różnych dźwięków nagrywanych podczas całej wyprawy - bicie serca i oddech Andrzeja podczas wyjść aklimatyzacyjnych, wiatr szalejący u podnóża szczytu K2, odgłosy miast w trakcie wyprawy, rozmowy Szerpów, latającego drona czy nawet muchy fruwającej w namiocie.

mówi Katarzyna Tymczyszyn-Bębenek, Publishing Manager, Storytel Polska.

Bicie serca i oddech Andrzeja Bargiela kiedy zdobywał K2, a następnie jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z drugiego najwyższego szczytu Ziemi. To kwintesencja piątego odcinka słuchowiska Storytel zatytułowanego „Widok ze Szczytu”, którego oficjalna premiera odbyła się w miniony piątek, podczas konferencji prasowej podsumowującej wyprawę.
Tutaj też Storytel zadziałał eksperymentalnie, bo słuchowisko zostało zaprezentowane w formie mixu DJ'skiego, a za jego wykonanie odpowiedzialny był Dionizy "DIO" Konieczny, jeden z popularnych Warszawskich DJ'ów. Wszystkie odcinki są już dostępne dla użytkowników aplikacji Storytel.
k2_andrzej_bargiel_foto-marekogien-002.jpgk2_andrzej_bargiel_foto-marekogien-001.jpgk2_andrzej_bargiel_foto-marekogien-003.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

k2_andrzej_bargiel_foto-marekogien-002.jpg

grafika | 32,1 MB

Pobierz
k2_andrzej_bargiel_foto-marekogien-001.jpg

grafika | 23,8 MB

Pobierz
k2_andrzej_bargiel_foto-marekogien-003.jpg

grafika | 24,1 MB

Pobierz
ATAK2coverOKcz5.jpg

grafika | 335 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
"Opowiem ci o zbrodni" w Storytel [Słuchaj przez 30 dni za darmo]

temu

Najbardziej poczytni pisarze kryminałów, opowieści o prawdziwych polskich zbrodniach i znani aktorzy w roli lektorów. W Storytel premiera niezwykłego serialu audio „Opowiem ci o zbrodni”. To pierwszy projekt łączący książkę, dokument telewizyjny i serial audio.
Straszne historie, które musisz usłyszeć! Październikowe premiery w Storytel

temu

Przedstawiamy 5 mrożących krew w żyłach seriali do słuchania na Halloween! Dzięki odcinkowej formule produkcji Storytel Original na pewno nie będziesz się nudzić w jesienne wieczory.
Rezygnujemy z czytania na rzecz słuchania? Audiobooki na WTK 2018

temu

Cezary Pazura, Magdalena Witkiewicz, Marcin Ciszewski, Mateusz Borek i Jakub Ćwiek to tylko część osobistości, które można było spotkać podczas Warszawskich Targów Książki na najbardziej interaktywnym stoisku należącym do Storytel. Tu zamiast tradycyjnych książek, można było założyć słuchawki i posłuchać ulubionych historii. Światowe trendy wskazują, że coraz częściej rezygnujemy z czytania na rzecz słuchania.
PYRKON LIKE A BOSS

temu

Ledwo człowiek doszedł do siebie po ostatnim Pyrkonie, a tu za chwilę kolejny! Wiemy, że każdy z Was się już szykuje, więc przedstawiamy Wam nową i nietypową opcje przeżycia Festiwalu: PYRKON LIKE A BOSS! 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.