85 lat temu pojawiła się po raz pierwszy na łamach powieści dla dzieci napisanej przez Pamelę L. Travers. Od 55 lat można ją oglądać w musicalu wyprodukowanym przez Disney’a zatytułowanym jej imieniem i nazwiskiem. Niedawno powróciła na dużym ekranie. Teraz głosem Magdaleny Boczarskiej zabiera nas w niezwykłą podróż do świata dziecięcej wyobraźni. Poznajcie polską Mary Poppins w nowym tłumaczeniu i niezwykłej interpretacji, do usłyszenia już od 14 września tylko na platformie Storytel!
Kocham zabierać w świat wyobraźni, na tym polega mój zawód, i w tym jestem podobna do Mary Poppins. Jako mama zauważam też u siebie pewnego rodzaju stanowczość, czy takie oldskulowe podejście do wychowania. Przeczytanie Mary Poppins było dla mnie wyzwaniem. Pierwszy raz mierzyłam się z czytaniem w studiu powieści, co wymagało ode mnie sporo cierpliwości, precyzji i pełnej koncentracji. Wiedziałam, że książka jest dedykowana najmłodszym, a kiedy dzieci słuchają audiobooka to tak jakby ktoś czytał czy opowiadał im bajkę. Opowiadanie bajek od wieków służyło temu, żeby rozwijać wyobraźnię dzieci. Zależało mi, żeby przeczytać tę historię jak najlepiej, aby ten audiobook był jak bajka opowiedziana w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Była to dla mnie ogromna lekcja, także warsztatu aktorskiego, ale było warto, bo to piękna historia.
- mówi Magdalena Boczarska.
Daj się porwać wyobraźni i weź udział w niezwykłym konkursie, w którym do wygrania jest wyjazd do Disneylandu! Więcej na marypoppins.storytel.com
Daj się porwać wyobraźni i wygraj
Świat audio daje niezwykłe pole do popisu wyobraźni, a ta wspomaga kreatywność i twórcze myślenie. Według psychologów wyobraźnia jest ogromnym zasobem, z którego mogą czerpać dzieci. Ponadto wyobraźnia u dziecka jest narzędziem, które pomaga mu radzić sobie z różnymi sytuacjami, trudnymi emocjami. W naszej najnowszej kampanii chcemy zwrócić uwagę na fakt, że warto doceniać wyobraźnię na każdym etapie dorastania, a audiobooki mogą służyć zarówno dorosłym jak i dzieciom.
mówi Jakub Barzak, Marketing Manager, Storytel Polska.
Widzę, że jest trochę takie spięcie wśród rodziców, że skoro dziecko już umie czytać, to spotkanie z literaturą powinno następować właśnie w procesie czytania z użyciem oczu, a nie słuchania audiobooka. To skutkuje tym, że rodzice zmuszają dzieci do czytania, a być może w danej sytuacji dziecko mogłoby z przyjemnością słuchać książki, poznawać świat i fascynujące historie w inne formie, równie wartościowej dla jego rozwoju.
mówi Agnieszka Stein.