Jakub Małecki i Krzysztof Piskorski w historiach, których się po nich nie spodziewacie

Jakub Małecki i Krzysztof Piskorski w historiach, których się po nich nie spodziewacie

Projekt Storytel Original to nie tylko nowe fabuły od znanych autorów, ale też nowe wyzwania dla samych twórców. Efektem ostatniej współpracy Storytel z nagradzanymi pisarzami młodego pokolenia jest pierwszy thriller o seryjnym mordercy autorstwa Jakuba Małeckiego oraz postapokalipsa o załodze czołgu Bies Krzysztofa Piskorskiego. Do końca roku Storytel planuje publikację kolejnych kilkunastu seriali audio.

Storytel Original to unikatowy projekt na rynku audiobooków – seriale do słuchania, czyli oryginalne historie, pisane specjalnie pod format audio. Każdy „sezon” to dziesięć odcinków, publikowanych jednocześnie, dzięki czemu użytkownik aplikacji może sam zdecydować, czy będzie dawkował sobie historię, czy skonsumuje cały sezon od razu.
W ramach Storytel Original w Polsce powstało już czternaście rodzimych seriali audio oraz ukazały się przekłady trzech produkcji zagranicznych, ze Szwecji i Holandii. Tłumaczenia polskich seriali miały już z kolei premiery z Holandii, trwają prace nad przekładami na duński, szwedzki, fiński i arabski. Jako lektorów i lektorki usłyszeć mogliśmy m.in. Grażynę Wolszczak, Andrzeja Chyrę, Julię Kamińską, Antoniego Pawlickiego i Szymona Bobrowskiego, wkrótce ukażą się seriale nagrywane przez Borysa Szyca i Cezarego Pazurę. Autorami dotychczas opublikowanych historii są tacy pisarze jak Jakub Ćwiek, Michał Protasiuk, Weronika Wierzchowska, Marcin Mortka czy debiutujący Piotr Jedliński i Magdalena Okułowicz-Wilk.
Ostatnie tygodnie należały jednak do Jakuba Małeckiego, który zadebiutował w Storytel Original serialem „Nowe życie”, promowanym m.in. na ogromnym muralu w centrum Warszawy w ramach nowej kampanii Storytel. A już 27 czerwca premiera fabuły „Czworo i Bies” Krzysztofa Piskorskiego, dwukrotnego laureata Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Jakub Małecki „Nowe Życie”

Pierwsze doniesienia o zaginięciach młodych kobiet Adam traktuje jako sensacyjną ciekawostkę. Do czasu, gdy jego dochodzący do siebie po przeszczepie ojciec nie zaczyna znikać na całe noce, by wracać nad radem, uwalany błotem, z rozdartym ubraniem. Młody mężczyzna z rosnącym przerażeniem składa w całość kolejne poszlaki i zaczyna zastanawiać się, czy żądzę mordu psychopaci mają we krwi, a jeżeli tak, to czy szaleństwo można komuś... przekazać.
Jakub Małecki, autor bestsellerowego „Dygotu” i nominowanych do nagrody Nike „Śladów”, zaskakuje w pełnym napięcia i grozy thrillerze. Serial audio „Nowe życie” to spojrzenie na świat oczami psychopaty, a także opowieść o synu, który może tylko bezsilnie przyglądać się, jak jego ojciec ulega przerażającej przemianie. Audiobook z serii Storytel Original czytają Marek Kalita i Maciej Kowalik.
NoweZycie_okladka_mala.png2_Storytel_Czworo_i_Bies_2000x2000_final.png

Krzysztof Piskorski „Czworo i Bies”

Najpierw były dwa dni chaosu. Brak prądu, komunikacji, Internetu, sprzeczne plotki, ograbione sklepy. Potem wszystko zniknęło w rozbłysku nuklearnej eksplozji. Polska. Europa. Świat?
Przetrwali nieliczni, w tym samotny czołg Leopard 2PL o numerze bocznym 204 i jego załoga. W czasie zagłady odcięci od świata na manewrach pod Świętoszewem, w mgnieniu oka stracili wszystko. Teraz – bez jedzenia, wody, leków, żyjąc dzięki uszkodzonej maszynie, której zapas paliwa prędko topnieje – ruszają na postapokaliptyczną odyseję przez pełną dymiących kraterów Polskę. Próba odgadnięcia co się stało, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem, będzie równie trudna, co uporanie się z sekretami, które wiezie ze sobą każdy z czwórki bohaterów.
Serial audio „Czworo i Bies” Krzysztofa Piskorskiego, w którym zwykli ludzie zmagają się z niewyobrażalną katastrofą, co odcinek zaskakuje dramatycznymi zwrotami akcji oraz pełną rozmachu wizją apokalipsy. Czyta Marcin Bosak.
Serwis Storytel.pl działa w Polsce od lutego 2016. Oferuje w ramach jednego abonamentu nieograniczony dostęp do tysięcy audiobooków w języku polskim i angielskim.
Załączniki

Pobierz wszystkie

2_Storytel_Czworo_i_Bies_2000x2000_final.png

grafika | 6,14 MB

Pobierz
NoweZycie_okladka_mala.png

grafika | 1,95 MB

Pobierz
Informacja prasowa.docx

docx | 11,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
"Świat Grozy" - międzynarodowy projekt od Storytel Polska
"Świata Grozy" to międzynarodowa antologia z tekstami z: Polski, Holandii, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Indii, Egiptu i Wielkiej Brytanii. Pomysł na niezwykłą serię z dreszczykiem powstał w Polsce!
Gwiazdy ekranu w serialach do słuchania!

Seriale audio to nowy trend na rynku audiobooków. Dzięki odcinkowej formie i wciągającej fabule idealnie wpisują się w miejski styl życia i coraz częściej towarzyszą nam w aucie, podczas treningu, w domu i w podróży. W polskich produkcjach możemy usłyszeć dobrze znane głosy, m.in. Borysa Szyca czy Cezarego Pazury.
K2 przyciąga Polaków jak magnes. W Storytel premiera thrillera Emila Strzeszewskiego

Po wyprawie na K2 wraz z Andrzejem Bargielem, który jako pierwszy w historii zjechał z tego szczytu na nartach, Storytel Original wraca na Górę Gór. Tym razem w emocjonującym thrillerze, opisującym walkę o miano pierwszego zimowego zdobywcy tego ośmiotysięcznika.
Storytel z niezwykłą premierą serialową. Zobacz zwiastun „Autora bestsellerów” [WIDEO]

Tego jeszcze nie było! Storytel Original prezentuje filmowy zwiastun nowego serialu według powieści Marcina Ciszewskiego. W rolę tytułowego „Autora bestsellerów” wcielił się Cezary Pazura. Cały serial jest już dostępny w aplikacji Storytel.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.