Jakub Małecki i Krzysztof Piskorski w historiach, których się po nich nie spodziewacie

Jakub Małecki i Krzysztof Piskorski w historiach, których się po nich nie spodziewacie

Projekt Storytel Original to nie tylko nowe fabuły od znanych autorów, ale też nowe wyzwania dla samych twórców. Efektem ostatniej współpracy Storytel z nagradzanymi pisarzami młodego pokolenia jest pierwszy thriller o seryjnym mordercy autorstwa Jakuba Małeckiego oraz postapokalipsa o załodze czołgu Bies Krzysztofa Piskorskiego. Do końca roku Storytel planuje publikację kolejnych kilkunastu seriali audio.

Storytel Original to unikatowy projekt na rynku audiobooków – seriale do słuchania, czyli oryginalne historie, pisane specjalnie pod format audio. Każdy „sezon” to dziesięć odcinków, publikowanych jednocześnie, dzięki czemu użytkownik aplikacji może sam zdecydować, czy będzie dawkował sobie historię, czy skonsumuje cały sezon od razu.
W ramach Storytel Original w Polsce powstało już czternaście rodzimych seriali audio oraz ukazały się przekłady trzech produkcji zagranicznych, ze Szwecji i Holandii. Tłumaczenia polskich seriali miały już z kolei premiery z Holandii, trwają prace nad przekładami na duński, szwedzki, fiński i arabski. Jako lektorów i lektorki usłyszeć mogliśmy m.in. Grażynę Wolszczak, Andrzeja Chyrę, Julię Kamińską, Antoniego Pawlickiego i Szymona Bobrowskiego, wkrótce ukażą się seriale nagrywane przez Borysa Szyca i Cezarego Pazurę. Autorami dotychczas opublikowanych historii są tacy pisarze jak Jakub Ćwiek, Michał Protasiuk, Weronika Wierzchowska, Marcin Mortka czy debiutujący Piotr Jedliński i Magdalena Okułowicz-Wilk.
Ostatnie tygodnie należały jednak do Jakuba Małeckiego, który zadebiutował w Storytel Original serialem „Nowe życie”, promowanym m.in. na ogromnym muralu w centrum Warszawy w ramach nowej kampanii Storytel. A już 27 czerwca premiera fabuły „Czworo i Bies” Krzysztofa Piskorskiego, dwukrotnego laureata Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Jakub Małecki „Nowe Życie”

Pierwsze doniesienia o zaginięciach młodych kobiet Adam traktuje jako sensacyjną ciekawostkę. Do czasu, gdy jego dochodzący do siebie po przeszczepie ojciec nie zaczyna znikać na całe noce, by wracać nad radem, uwalany błotem, z rozdartym ubraniem. Młody mężczyzna z rosnącym przerażeniem składa w całość kolejne poszlaki i zaczyna zastanawiać się, czy żądzę mordu psychopaci mają we krwi, a jeżeli tak, to czy szaleństwo można komuś... przekazać.
Jakub Małecki, autor bestsellerowego „Dygotu” i nominowanych do nagrody Nike „Śladów”, zaskakuje w pełnym napięcia i grozy thrillerze. Serial audio „Nowe życie” to spojrzenie na świat oczami psychopaty, a także opowieść o synu, który może tylko bezsilnie przyglądać się, jak jego ojciec ulega przerażającej przemianie. Audiobook z serii Storytel Original czytają Marek Kalita i Maciej Kowalik.
NoweZycie_okladka_mala.png2_Storytel_Czworo_i_Bies_2000x2000_final.png

Krzysztof Piskorski „Czworo i Bies”

Najpierw były dwa dni chaosu. Brak prądu, komunikacji, Internetu, sprzeczne plotki, ograbione sklepy. Potem wszystko zniknęło w rozbłysku nuklearnej eksplozji. Polska. Europa. Świat?
Przetrwali nieliczni, w tym samotny czołg Leopard 2PL o numerze bocznym 204 i jego załoga. W czasie zagłady odcięci od świata na manewrach pod Świętoszewem, w mgnieniu oka stracili wszystko. Teraz – bez jedzenia, wody, leków, żyjąc dzięki uszkodzonej maszynie, której zapas paliwa prędko topnieje – ruszają na postapokaliptyczną odyseję przez pełną dymiących kraterów Polskę. Próba odgadnięcia co się stało, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem, będzie równie trudna, co uporanie się z sekretami, które wiezie ze sobą każdy z czwórki bohaterów.
Serial audio „Czworo i Bies” Krzysztofa Piskorskiego, w którym zwykli ludzie zmagają się z niewyobrażalną katastrofą, co odcinek zaskakuje dramatycznymi zwrotami akcji oraz pełną rozmachu wizją apokalipsy. Czyta Marcin Bosak.
Serwis Storytel.pl działa w Polsce od lutego 2016. Oferuje w ramach jednego abonamentu nieograniczony dostęp do tysięcy audiobooków w języku polskim i angielskim.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

2_Storytel_Czworo_i_Bies_2000x2000_final.png

grafika | 6,14 MB

Pobierz
NoweZycie_okladka_mala.png

grafika | 1,95 MB

Pobierz
Informacja prasowa.docx

docx | 11,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Niezwykły człowiek w eksperymantalnym projekcie Storytel Polska

temu

Trwa wyprawa Andrzeja Bargiela na K2. Jego celem jest zjazd na nartach z drugiego najwyższego szczytu na ziemi. Nie udało się to do tej pory nikomu na świecie. To druga próba zrealizowania wyzwania, ale po raz pierwszy relację z tej niezwykłej wyprawy możemy usłyszeć w formie audiobooka w odcinkach. Czegoś takiego jeszcze nie było! Kolejny odcinek jest już dostępny w aplikacji Storytel.
Harry Potter w wersji audio już na Storytel!

temu

Polska wersja audiobooka Harry Potter zadebiutowała w Storytel. Wszystkie 7 części popularnej serii J. K. Rowling są już dostępne do słuchania w aplikacji  umożliwiającej streaming audiobooków. Opowieść czyta Piotr Fronczewski.
Storytel przygotuje audiobook z relacją Andrzeja Bargiela z wyprawy na K2

temu

To niezwykły człowiek i niezwykły projekt. Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i alpinista, wyrusza na kolejną wyprawę, której celem jest zjazd na nartach z drugiego najwyższego szczytu na ziemi - K2. To druga próba zrealizowania wyzwania, ale po raz pierwszy relację z tej niezwykłej wyprawy usłyszymy w formie audiobooka w odcinkach. Projekt jest realizowany we współpracy ze Storytel Polska. 
Rusza nowa kampania Storytel Polska

temu

Nowa kampania reklamowa Storytel Polska wystartowała z początkiem czerwca. Serwis streamingujący audiobooki postawił na przewrotne hasło „Czytaj tak, jak chcesz". Za kampanią stoi międzynarodowa agencja B-Reel, współpracująca z takimi markami jak Netflix, Google czy H&M.

Harry Potter w wersji audio już na Storytel!

Polska wersja audiobooka Harry Potter zadebiutowała w Storytel. Wszystkie 7 części popularnej serii J. K. Rowling są już dostępne do słuchania w aplikacji  umożliwiającej streaming audiobooków. Opowieść czyta Piotr Fronczewski.